Новини

1(Фото зроблені 01 жовтня 2017 р. під час заходів 47-го свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти»   у с.Арсенівка Новомиргородського району, в останні години життя В.О.Погрібного).

1 жовтня 2017 року в селі Арсенівка Новомиргородського району перестало битися серце Погрібного Віктора Олексійовича, завідувача філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею музейно-природного заповідника «Тобілевичі», голови Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Степ», лауреата республіканської літературно-мистецької премії ім. Івана Нечуя-Левицького, літературних премій Національної спілки письменників України ім. Остапа Вишні за книгу «Маркове пекло» (2008) та Олеся Гончара за книгу «Куща» (2015), обласної літературної премії ім. Євгена Маланюка за книгу «Серед українців» (2004), поета, публіциста, заслуженого журналіста України. Нагороджений орденами «Знак Пошани», «За заслуги» 2 ступеня; медаллю «За трудову відзнаку»; Почесними грамотами Національної спілки журналістів України, Національної спілки письменників України та її Почесним Знаком.

За 82 роки життя цією енергійною, принциповою людиною, справжнім УКРАЇНЦЕМ і ПАТРІОТОМ  РІДНОЇ  ЗЕМЛІ зроблено немало.   Він - автор численних публіцистичних статей, нарисів, художньо-документальних оповідей, памфлетів та фейлетонів, понад 50 теле- та радіопередач з проблем екології, збереження рідної мови, духовності. Із травня 1969 року - незмінний керівник обласного літературного об'єднання «Степ». Ініціатор створення обласної організації «Зелений світ», а в 1992 р. - засновник літературного фонду «Відродження», на кошти якого видавались книги місцевих літераторів та літературно-мистецький журнал «Степ», де він працював головним редактором.

Протягом десятиліть Віктор Олексійович опікувався священним куточком малої Батьківщини, поряд з рідним селом, селом Арсенівка, у якому у 40-их роках ХІХ століття управителем у пана працював Карпо Адамович Тобілевич і  народився його первісток Іван (відомий як Карпенко-Карий).  В.Погрібний  ініціював відновлення статусу села Арсенівка, домігся прокладення асфальтового шляху, встановлення пам'ятних знаків, відкриття заповідника «Батьківщина Карпенка-Карого» (1989).  На посаді завідувача філією Кіровоградського обласного краєзнавчого музею музейно-природного заповідника «Тобілевичі» працював з 2011 р.

Що боліло цій небайдужій людині? «Ми живемо в епоху невдячності матері, батькові, своїм дітям, сонцю, вітрові, які дають тобі здоров’я, дереву, яке для тебе цвіте і з гілля якого тобі співає птаство, щоб твоя душа не перетворилася на скол залізобетону», - писав він. Про стрижень свого життя Віктор Олексійович Володимиру Коскіну, кореспонденту культурологічного просвітницького тижневика "Слово Просвіти" Всеукраїнського товариства «Просвіта»,  у  липні 2016 р. казав так: «Шевченко наситив серце моє з самого дитинства і вже до скону наповнив гнівом до несправедливості, до тих, хто гнітив українців. Тож сьогодні мені залишилося лиш кликати свій народ до нищення ворогів України й українців. Наші сльози їх не розчулять, наші палкі промови не проб’ють шкаралущу їхніх осоружних душ. Свобода приходить лиш тоді, коли кайдани і пута розрубують мечем».

«Глибоко патріотичний, чесний із собою та іншими", - охарактеризував Віктора Погрібного відомий літературознавець Григорій Клочек.

Ще зовсім недавно, у 2015 р.,  на своє 80-річчя, він натхненно декламував, ділився планами на майбутнє  на малій сцені  обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. М.Кропивницького. Слухали, аплодували. Бо щиро і з вогнем.   9 березня цього року у Кропивницькому презентували книгу Віктора Олексійовича "Гріх і честь", видану у рамках виконання заходів обласної програми розвитку книговидання та книгорозповсюдження на 2016-2020 р. У вересні писав пропозиції до обласного бюджету про розвиток музейно-природного заповідника «Тобілевичі», будував плани. Виступав під час 47-го свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» 30 вересня та 1 жовтня 2017р. і на Хуторі Надія, і в Арсенівці…

Ми, колеги, схиляємось у скорботі і висловлюємо співчуття рідним та близьким Віктора Олексійовича Погрібного.

 

2

 

3

 

4

 

5

 

7

 

6

 

8

(Фото зроблені 01 жовтня 2017 р. під час заходів 47-го свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти»   у с.Арсенівка Новомиргородського району, в останні години життя В.О.Погрібного).

верхушка Кропивницкий