Новини

1

22 вересня 09.00 у приміщенні СЗШ № 14 м. Кропивницький відбулося відкриття пересувної виставки «Партизанськими стежками», присвяченої  Дню партизанської слави в Україні.

Відкрила виставку Іванченко Лілія Григорівна – заступник директора з виховної роботи СЗШ № 14. Вона акцентувала увагу присутніх на тому, що виставки, створені працівниками Кіровоградського обласного краєзнавчого музею з метою патріотичного виховання дітей, стали традиційними, адже вони не тільки розширюють знання про події Другої світової війни, але й сприяють формуванню світогляду підростаючого покоління.

Війна торкнулася кожної української родини і назавжди залишала слід в генетичній пам’яті нашого народу. День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з нацистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи здоров’я і самого життя.

Екскурсію по відкритій виставці провів старший науковий співробітник відділу історії Анатолій Васильович Маршанін. Партизанський рух на Кіровоградщині був показаний учням через призму життєвого і бойового шляху звичайних людей, юних героїв підпільників, антифашиста Отто Сімона, родини Босих, командира Нерубаївського партизанського загону Семена Довженка та інших. Героїчною сторінкою в історії нашого міста була діяльність підпілля, яке очолювали жінки - Шелудько Галина Миколаївна та Бур’янова Олена Захарівна.

Старший науковий співробітник відділу історії Мельник Володимир Юрійович ознайомив дітей з книгами та фотографіями, які розповідають про участь наших земляків Єгорова О.С. та Березняка Є.С. у русі Опору не тільки в Україні, а й на території інших європейських країн, зокрема, Польщі та Словаччини.

Сподіваємося, що виставка «Партизанськими стежками» не тільки поглибить знання учнів про події воєнного лихоліття на Кіровоградщині, але й допоможе усвідомити істину: бути гідними воєнного покоління, усіма справами утверджувати мир і злагоду на рідній землі.

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

верхушка Кропивницкий