Новини

 1

 

16 вересня 2017 року об 11.00 до Дня міста у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід «Година з грамплатівкою, що ожила».

 Під час заходу присутні дізналися коротку історію появи грамплатівки, що у цьому році нараховує 130 років та ознайомилися з унікальною колекцією грамплатівок, яку зібрала  мешканка нашого міста,  відома краєзнавець, лауреат обласної краєзнавчої премії ім. Володимира Ястребова, методист науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. Василя Сухомлинського, керівник музею історії освіти Кіровоградщини Лариса Гайда.

 Колекція нараховує 366 платівок, що розподілені за темами навчальних посібників з мовознавства, в тому числі й іноземних мов, літератури, фізичної культури, питань природознавства, класичної та естрадної музики та розповідей про неї. Опрацювання колекції відбулося за участі студентів Центрально-українського національного технічного університету. Вона стала суттєвим доповненням групи кінофотоматеріалів обласного краєзнавчого музею.

 У виступі завідувача відділом мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Дмитра Чижевського Світлани Ушакової було згадано про велику фонотеку цього бібліотечного закладу та трагічну долю фонотеки обласного відділення Національної  всеукраїнської музичної спілки.

 Головний зберігач фондів музею музичної культури ім. Кароля Шимановського Олена Классова розповіла про здобутки свого музею у комплектуванні фонотеки видатних композиторів та виконавців.

 За допомогою програвача «Акорд», який також був подарований музею героїнею заходу, було прослухано фрагменти записів зі звуками природи з навчальних посібників загальноосвітніх шкіл: звуки звичайної райки та постійних мовчунів – риб.

 У експозиційній залі, серед речей корифеїв українського театру, прозвучав і славнозвісний «Щедрик» в обробці Миколи Леонтовича, якій у цьому році виповнилося рівно сто років, у виконанні 1970 року хорової капели теперішнього Центрально-українського педагогічного університету             ім. Володимира Винниченка.

 Дарувальниці колекції, і не тільки цієї, було оголошено подяку за значний внесок у збагачення музейної колекції та формування Музейного фонду України, а присутні мали можливість самостійно обрати, представити та прослухати улюблені музичні твори із записів на вінілі.

 Найцікавіший вибір та найкраще представлення свого вибору було відмічено подарунком, були і заохочувальні призи.

 2

 

 3

 

4

 

5

 

6