Новини

1

9 серпня 2017 року в приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася урочиста передача унікальної виставки. Вона присвячена археологічним дослідженням трипільського поселення на території с. Небелівка, що проводилися україно-британською археологічною експедицією Інституту археології НАН України та Департаменту археології Даремського університету Великобританії у 2012-2013 роках, а сам проект носить назву «TRIPOLYE MEGA-SITE».

Трипільське протомісто поблизу с. Небелівка Новоархангельського району існувало шість тисяч років тому і є одним із найбільших у Європі поселень енеолітичного часу.

На заході були присутні заслужений працівник культури України, директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Наталя Агапєєва, професор Даремського університету Джон Чапман, заступник директора департаменту  начальник управління охорони культурної спадщини, розвитку музейної справи та туризму Вадим Колос, археолог Валентин Собчук, представники громадськості.

Директор обласного краєзнавчого музею щиро подякувала науковцям за вагомий внесок у розвиток культури та науки Кіровоградщини, наголосила на важливій освітній ролі даної виставки і висловила впевненість у подальшій співпраці.

2

 

3

 

4

 

5

 

верхушка Кропивницкий