Новини

1

 

У червні 2017 року колектив Кіровоградського обласного краєзнавчого музею традиційно здійснив виїзд з метою підвищення кваліфікації та ознайомлення з новими експозиціями до колег із сусідніх областей. Цього разу шлях проліг до Національних музеїв Богдана та Варвари Ханенків та музею України у Другій Світовій війні.
У музеї Ханенків нам були представлені експозиції західноєвропейського  та східного мистецтва. Гостинно нас зустрів Хоборов Ігор Олександрович - завідувач відділу науково-освітньої роботи. Провідні науковці Дмітрієнко Катерина Вікторівна та Логвин Марта Юріївна емоційно провели цікаві екскурсії та відповіли на численні фахові запитання. Ми відчули захопленість співробітників музею справою, якою вони займаються, їхні глибокі знання і з приємністю відзначили уважність до групи, доброзичливість і теплоту у спілкуванні. Присутніх вразили унікальні експонати світового рівня – картини та скульптури відомих митців, унікальні ікони, меблі різних стилів, твори мистецтва та вишукані предмети вжитку східних народів тощо. Звернули ми увагу і на унікальність самого приміщення музею - меморіального будинку Ханенків, у прекрасно відтворені інтер’єри якого дуже гармонійно вписана уся експозиція.
Родзинкою цього заходу була присутність художників-оформлювачів експозиції даного музею С.Л.Равського та В.Ю.Губенка, які у 2014 році оформлювали і експозицію відділу історії нашого музею. Вони розповіли про свою роботу по створенню експозиції.
Незабутнє враження на нас справили відвідини музею історії України у Другій світовій війні. Через десятки років після війни відкриваються нові архіви, оприлюднюються нові документи, що дають змогу подивитись на минуле з нової точки зору більш аргументовано трактувати ті чи інші події.  Від самого свого відкриття у 1985 році музей є унікальним як в плані самої будівлі, так і унікальних колекцій, які там зібрані. Сьогодні там діє оновлена  експозиція, яка відкриває маловідомі сторінки Другої світової війни в Україні, робить нові акценти. Окремі теми нашої історії вперше висвітлюються у музеї такого рівня. На емоційний стан відвідувача працюють оригінальні предмети, майстерно скомпоновані у тематичні комплекси, художнє оформлення, у якому враховані і кольорова гама, і освітлення, відеоматеріали, звукові ефекти тощо. Новостворені комплекси торкаються теми УПА, становлення тоталітарних режимів тощо. Вперше в Україні у такому масштабі розгорнуто нову експозицію, яка розповідає про події сучасної історії – війну на Сході України. Кожен предмет тут виступає як свідок мужності, патріотизму українських воїнів, таврує підступність і жорстокість ворога.
Знайомили нас із змістом експозиції, задумами і планами на перспективу Рибченко Людмила Вікторівна - заступник генерального директора з питань музейної комунікації, Гайнетдінов Дмитро Ринатович - завідувач відділу науково-освітньої роботи, Легасова Любов Володимирівна - заступник директора з наукової роботи.
Виявляється, що ми - перша група музейників, які завітали до них.  Взаємно було зазначено, що ми відкриті для співпраці, готові ділитися досвідом та секретами музейної роботи, тому наше спілкування обов’язково має продовжитись..
Колеги з музею історії України у Другій світовій війні для співробітників нашого музею зробили щедрий подарунок – підйом на оглядову площадку, звідки відкривається прекрасний вид на столицю нашої держави місто Київ.
Не виникає сумнівів щодо користі та задоволення, які приносять такі зустрічі з співробітниками різних музеїв, адже всіх нас об’єднує прагнення зберегти, дослідити, долучити громадськість до скарбниць історії, мистецтва нашої держави. У кожного музею свої методи і форми роботи, знахідки, досягнення. Ми такі різні, і водночас схожі, тому спілкування і обмін досвідом приносять натхнення на досягнення нових рубежів у покращенні роботи, усвідомлення нашої необхідності для цивілізованого європейського суспільства.
 Щиро дякуємо колегам за прийом та цікаве спілкування! 

 

 2

 

 3

    

4

 

 5

 

 6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

верхушка Кропивницкий