Новини

 1

 

22 червня у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Війна у долі Бірюка Степана Григоровича», присвяченої Дню скорботи і вшанування пам'яті жертв Другої світової війни.

Відкрила виставку Світлана Едуардівна Колесник – заступник директора обласного краєзнавчого музею. Вона акцентувала увагу присутніх на тому, що виставки, заходи з патріотичного виховання дітей, молоді стали для співробітників музею традиційними, адже вони не тільки розширюють знання про події Другої світової війни, але й сприяють формуванню світогляду підростаючого покоління.

Війна торкнулася кожної української родини і назавжди залишала слід в генетичній пам’яті нашого народу. Відкриваючи виставку, її автори прагнули показати війну через призму життєвого і бойового шляху уродженця Кіровоградщини, майора медичної служби Степана Григоровича Бірюка, який брав участь у подіях Другої світової війни, а після її закінчення мешкав у Кропивницькому. Про Степана Бірюка присутнім розповіла його внучка Вероніка Євгенівна.

Присутні на відкритті виставки ознайомилися з фотографіями, документами і нагородами, які розповідають про С. Бірюка у війні 1941-1945 рр. Екскурсію по відкритій виставці провів старший науковий співробітник відділу історії Анатолій Васильович Маршанін.

Хвилиною мовчання присутні вшанували героїв, які загинули в роки Другої світової війни.

Маємо надію, що виставка «Війна у долі Бірюка Степана Григоровича» не тільки поглибить знання відвідувачів про події воєнного лихоліття, але й допоможе усвідомити істину: бути гідними воєнного покоління, усіма справами утверджувати мир і злагоду на рідній землі.

 

2

 

3

 

4

 

верхушка Кропивницкий