Новини

 1

 

20 червня 2017 р. у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені В.Винниченка відбувся захід до Дня пам’яті археолога, історика та викладача Нінель Михайлівни Бокій присвячений 80-річчю від дня її народження.

У 1966 р. вона переїздить до м. Кіровограда і з цього ж року працює у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї. Саме з цього часу розпочинаються систематичні археологічні дослідження на території Кіровоградської області під її керівництвом. Період роботи Н.М. Бокій в музеї був досить насиченим. Польові дослідження щороку проводили в кількох районах нашої області та охоплювали період від епохи бронзи до середньовіччя. Сьогодні у фондах музею значну частину колекції археології складають саме матеріали з розкопок Н.М. Бокій за різні роки. Частину матеріалів представлено і в стаціонарній експозиції музею у залі: «Археологічна минувшина Кіровоградщини».

 Захід зібрав найближчих друзів, колег та учнів, які під час виступів згадували особливі моменти з життя пов’язані з Н.М. Бокій.  Співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею теж долучилися зі своїми спогадами, завірили, що ніколи не забудуть цієї непересічної особистості, завжди будуть вдячні їй за науковий внесок та комплектування фондів. Зазначили, що хоч з 1978 року Нінель Михайлівна стала викладачем педагогічного університету, зв'язок з музеєм підтримувався через її студентів, через передані знахідки з експедицій, яскраві зустрічі.

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

верхушка Кропивницкий