Новини

1

 

10 – 11 червня 2017 р. співробітники Кіровоградського обласного краєзнавчого музею взяли участь у Соборі «Кубрат збирає своїх нащадків», який щорічно проходить в c. Малій Перещепині Новосанжарського району Полтавської області.

Захід налічував близько 500 осіб з різних міст України. Ця подія збирає науковців, офіційних представників, громадських організації з України, Болгарії, Молдови і інших. На цьому святі були присутні представники офіційної делегації з Болгарії – депутати 44-го Народного зібрання, яку очолював представник Комісії з політики болгар за кордоном Андон Дончев. В склад делегації увійшли: заступник представника комісії – Мануил Манев, член Комісії – Борис Вангелов, радник Комісії – Стефан Августнов і Спас Ташев та інші. Також представники болгарських товариств з м. Дніпра, м. Миколаєва, м. Кропивницький та інших.

На заході було представлено та презентовано виставку: «Російсько-турецька війна 1877 – 1878 рр. у батальному живописі кінця ХІХ – початку ХХ ст. та спогади про війну корифея українського театру Миколи Садовського», яку спільно організовано Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм та Кіровоградською обласною громадською організацією «Об’єднання болгар «Нашите хора». Перший день урочистостей проходив на могилі Хана Кубрата, який створив першу державу Велика Булгарія, де і було презентовано фотокопії картин виставки «Російсько-турецька війна 1877 – 1878 рр. у батальному живописі кінця ХІХ – початку ХХ ст. та спогади про війну корифея українського театру Миколи Садовського». Також виставку було представлено та презентовано на другий день урочистостей на круглому столі: «Велич і міць Старої Великої Болгарії в кожному з нас».

Творча група, яка приїздила з презентацією виставки отримала пропозицію на її перевезення та презентацію в інших містах України.

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

верхушка Кропивницкий