Новини

 1

 

31 травня 2017 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся  тематичний захід «Моє рідне місто Кропивницький».Учні 6-8-х класів ЗОШ № 30, які цього дня завітали до музею корифея,  спілкувалися з членом Національної Спілки художників України Ігорем Смичеком.  Відомий графік і живописець, ілюстратор книжок розповідав про своє шанобливе ставлення до постаті славетного земляка - М.Кропивницького. 

На зустрічі митець-сучасник згадав атмосферу, у якій проходило його дитинство. Великий вплив на формування особистості художника мала творча атмосфера батьківського дому. Мама - блискуча піаністка Тамара Волосевич та батько – актор і помічник режисера Володимир Смичек півстоліття віддали Кіровоградському обласному українському музично-драматичному театру ім. М.Л.Кропивницького. Перші безцінні уроки малювання ще малюком отримав від Есфір Білецької, яка разом з чоловіком, М.Сакевичем здійснювала художнє оформлення кращих вистав театру ім. М.Кропивницького.

Захоплення творчим генієм славетного Батька  українського театру передалося і вихованцям І.Смичека, учням обласної художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна. (Сьогодні в музеї корифея експонується виставка їхніх малюнків, це два десятки робіт різних авторів, виконані у 2014-17 рр.)

 І.Смичек свого часу став одним з ініціаторів перейменування міста на Кропивницький. Нині наше місто носить ім’я людини щасливої творчої долі, митця-патріота.  Саме про це говорилося на зустрічі у музеї. 

  

2

3

4

5

 

верхушка Кропивницкий