Новини

 1

 

22 травня 2017 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбулися урочистості з нагоди відзначення 177-ої річниці від дня народження М.Л.Кропивницього, фундатора українського професійного театру, визначного майстра сцени і пера.

Свято розпочалося з традиційного покладання квітів до пам’ятника корифею на садибі його імені. У покладанні квітів брали участь: директор обласного краєзнавчого музею Наталія Агапєєва, завідувач меморіальним музеєм М.Кропивницького Микола Галицький, директор Петрівського районного Будинку культури Ірина Рева, режисер аматорського театрального коллективу Петрівсько РБК Галина Бискуб, актори театрального колективу та представники громадськості.

Урочистості продовжилися в залах музею. До учасників свята звернулася директор обласного краєзнавчого музею Н.Агапєєва. Також виступили представники Петрівського РБК І.Рева та Г.Бискуб, які розповіли про свій театральний колектив, його учасників, репертуар, зокрема - п’єсу М.Кропивницького «Дурисвітка», написану наприкінці позаминулого століття. П’єса цікава тим, що розповідає про життя української молоді того часу, народні звичаї (вечорниці на Андрія) тощо.

У виставі брали участь: Галина Бискуб (Лукія, тітка), Ірина Рева (Хотина, її небога), В’ячеслав Степа (Хвилимон, парубок закоханий у Хотину), Юлія Рева (Марина його сестра), Антон Антипенко (Мусій, музика), Андрій Кравченко (Антон, молодий парубок). В ролях дівчат виступили: Ольга Коваль, Тетяна Мартиненко Світлана Сапок. Допомогав акторам звукооператор Леонід Старов.

Відвідувачі музею мали нагоду переглянути експозицію музею а також познайомитися з виставкою «Кропивницький – мистецьке місто»  (до 177-ої річниці від дня народження М.Л.Кропивницького), де були представлені роботи учнів Кіровоградської художньої школи ім. О.О.Осмьоркіна.

Ініціатором виставки став присутній на святі Смичек Ігор Володимирович, член Національної спілки художників України, викладач художньої школи. Палкий шанувальник театру корифеїв та творчості Батька української сцени і українських акторів М. Кропивницького, І.Смичек виховує молодь у повазі і любові до рідного краю, його історії і культури. Про це засвідчили представлені роботи юних художників, зокрема – портрети корифеїв сцени, зображення улюблених куточків старого міста тощо.

 2

 3

 

4

 

5

 

6

 

 7

 

8

9

 

10

 

11

 

верхушка Кропивницкий