Новини

1

 

18 травня 2017 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею традиційно відбулись урочистості з нагоди відзначення учасників конкурсу на здобуття обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова.

Привітав присутніх з Міжнародним днем музеїв перший заступник голови облдержадміністрації Коваленко Сергій Петрович. Він та голова обласної ради Чорноіваненко Олександр Анатолійович вручили почесну грамоту Міністерства культури України колективу Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, подяку обласної державної адміністрації завідувачу відділу природи краєзнавчого музею Слюсаренко Вікторії Анатоліївні.

Далі розпочалась церемонія вручення обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова.

Відзначено подяками обласної ради авторський колектив у складі Гуржоса Івана Івановича, Буніної Ірини Костянтинівни, Колесник Валентини Олександрівни, Мільчева Володимира Івановича, Пєткова Сергія Валерійовича, Пєткова Валерія Петровича за книгу «Очерки истории, языка и культуры ольшанских болгар» за участь у конкурсі у номінації «Краєзнавчі розвідки з історії міст і сіл області»; Бутко Андрій Олександрович за книгу «Давня історія сучасної Світловодщини (на основі археологічного матеріалу)» за участь у конкурсі, у номінації «Наукові дослідження з історії та етнографії краю». Вручили подяки Чорноіваненко О.А. та Коваленко С.П..

Зазначено, що за підсумками 2016 року обласна рада також дякує за участь у конкурсі Рудику Станіславу Костянтиновичу та Глухому Олександру Борисовичу за монографію «Становлення тваринництва та лікувальної справи на Синській землі (з найдавніших часів до сьогодення)», але на номінацію «Популяризація історико-культурної та природничої спадщини краю, розвиток музейної справи» було подано тільки їхнє дослідження, тому запропоновано авторам взяти участь у конкурсі наступного року, а цього разу у вищеназваній номінації переможця немає.

Голова Кіровоградської обласної ради Чорноіваненко Олександр Анатолійович, як голова конкурсної комісії, вручив переможцям дипломи лауреата обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова, скульптури «Степовий орел», нагрудні знаки «Лауреат обласної премії»: у номінації «Краєзнавчі розвідки з історії міст і сіл краю» Классовій Олені Адольфівні (м.Кропивницький) за наукові дослідження, краєзнавчі та музично-критичні статті; у номінації «Наукові дослідження з історії та етнографії краю» Митрофаненку Юрію Станіславовичу (м.Кропивницький) за книгу «Українська отаманщина 1918-1919 років».

З словом привітання з нагоди Міжнародного дня музеїв виступила директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Животовська Валентина Григорівна. Вона вручила грамоти та подяки департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації музейникам.

Агапєєва Наталія Юріївна розповіла про створення відділу природи, вручила подяки від обласного краєзнавчого музею співробітникам та будівельникам.

Прекрасним доповненням до урочистостей був виступ лауреата міжнародних конкурсів хору «Зоринка» педагогічної практики Кіровоградського музичного училища, керівник – заслужений працівник культури України Алла Татарова. Допомагали у проведенні нагородження  чарівні представниці імідж-центру «Ольга».

Гостей запросили перейти до  відділу природи для ознайомлення з новоствореною експозицією.

 Екскурсію по експозиції провели співробітниці відділу природи.

 

 2

 

 3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

12

 

 13

 

11

 

верхушка Кропивницкий