Новини

DSCN0687

13 травня 2017 року, традиційно напередодні міжнародного Дня музеїв, приєднуючись до ХІІІ міжнародної акції «Ніч музеїв», співробітники музею з друзями і партнерами  підготували програму «Зіркова ніч у краєзнавчому музеї».

 

Програма включила у себе пізнавальні заходи, які відповідають темі, запропонованій міжнародною радою музеїв ІКОМ «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване», такі як бесіда у супроводі відеоматеріалів «Микола Садовський та  Лесь Курбас – соратники чи конкуренти?» (Ушакова С.А.), коментарі співробітників музею відносно переоформлених розділів експозицій відділу історії щодо подій Української революції 1917 – 1922 років та початку окупації Кіровоградщини у 1941 р.. Про участь наших земляків у подіях зони АТО нагадували експонати виставкової зали та виставка «Співоче серце», присвячена учасниці всеукраїнських пісенних конкурсів, волонтерці Анні Твердоступ. Створювали особливу атмосферу зв’язку різних епох співробітники музею та учасники воєнно-історичного клубу «172-й піхотний полк» у костюмах минулих часів.

Порадували відвідувачів також інтерактивним заходом етнографічного спрямування «Українська хустка», що включав у себе бесіду з яскравим відеорядом та майстер-клас по зав’язуванню хустки.

У сучасну епоху, коли планета переживає екологічну кризу, на міжнародному рівні розробляється стратегія захисту навколишнього середовища, що є викликом для музеїв, оскільки вона змушує їх переосмислити свою місію та розбудовувати свою культурну та соціальну роль. Нова експозиція відділу природи, що відкрилась напередодні акції, основою, лейтмотивом, провідною ідеєю має саме думку про різноманітність, багатства природи і тендітність, незахищеність її водночас від злої волі людини, відповідальність людей за її збереження. Для дітей співробітники відділу провели пізнавальну програму «Цей дивовижний, різноманітний світ природи».

Привітали учасників свята Олєннікова Олена Михайлівна –начальник управління розвитку культури, мистецтв та фінансового забезпечення департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації, Агапєєва Наталія Юріївна – заслужений працівник культури України, директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

 

DSCN0731

 

DSCN0737

 

DSCN0743

 

DSCN0775

 

DSCN0782

 

DSCN0790

 

DSCN0795

  

DSCN0822

 

DSCN0831

 

DSCN0847

 

DSCN0856

 

DSCN0879

 

1

 
ВИСТУП ОЛЕКСАНДРА БЕЗАЯ,
лауреата Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів,
соліта обласної філармонії

 

ФОТО  
"Українська хустка"  
ДИВИТИСЬ

 

верхушка Кропивницкий