Новини

1

13 квітня 2017 р. у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки «Сакральні предмети з колекції О. Ільїна». Захід проведено з метою популяризації історії краю, звичаїв, традицій українського народу.

На виставці були представлені сакральні предмети, які зберігаються у фондах обласного краєзнавчого музею та церковні книги з фондів обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського. Виставку приурочено до великого, світлого свята Великодня або як ще його називають – Пасхи. Для християн Пасха – це символічний дворазовий перехід Ісуса Христа: від життя до смерті й від смерті до життя. Свято Великодня в Україні сьогодні символізує загальне відродження та оновлення. Це світле свято людство відзначає тисячі років, українці не є виключенням. Великдень для кожного з нас є особливе, величне свято. За багато років святкування, традиційним залишається збиратися у колі друзів, рідних, відвідувати церковну літургію та освячувати дари Божі.

Захід зібрав представників ЗМІ, співробітників обласного краєзнавчого музею, співробітників обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського, студентів і викладачів Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та всіх небайдужих.

Під час відкриття виставки директор музею, заслужений працівник культури України Наталія Юріївна Агапєєва зауважила, що свято Великодня є особливим для кожного українця, звичаї і традиції якого передавалися з покоління в покоління. У часи великих випробувань для України – це свято асоціюється з переродженням та змінами.  

До участі в заході долучився Єпископ Кропивницький та Голованівський УПЦ КП Марк. Єпископ Марк у своєму зверненні до присутніх ще раз нагадав про походження та зміст свята Великодня в Україні.

Завідуюча відділом рідкісних і цінних документів обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського Наталія Миколаївна Зеленська виступила з презентацією 12 церковних книг, які представлені на виставці. Вона ознайомила відвідувачів з книгодрукування на території України, коротко розкривши зміст самих стародруків.

Завідуюча відділом історії Валентина Олександрівна Пархомчук провела міні-екскурсію – «Сакральні предмети з фондів обласного краєзнавчого музею, які представлені у стаціонарній експозиції». Зокрема на виставці можна побачити ікони: покрова Пресвятої Богородиці і образ Св. Параскеви, Богоматір Одигитрія, Богоматір Охтирська, Богоматір Ченстоховська та інші, унікальні хрести, церковне начиння, а також реставраційні інструменти О. Ільїна. Саме цими інструментами колекціонер реставрував церковні книги, які представлені на виставці.

На завершення учні з Кіровоградської музичної школи № 1 імені Г.Г. Нейгауза виконали твори: Полторак Дар’я – «Поема Марія» та «Тільки мить», Козиний Максим – «Хорал», Мудрий Євген – «Капріс №9».

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

верхушка Кропивницкий