1

17 травня 2019 р., у переддень Міжнародного дня музеїв Кіровоградський обласний краєзнавчий музей представив святкову програму «Зіркова ніч у краєзнавчому музеї».

22222 

 

17 травня 2019 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею традиційно відбулись урочистості з нагоди відзначення учасників конкурсу на здобуття обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова.

01

 

16 травня у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки «СВІТ ГОНЧАРСТВА» та творча зустріч з автором, художником-керамістом Ларисою Кулініч.

Захід було проведено з метою популяризації історії рідного краю та збереження історичної пам’яті.

01

 

16 травня 2019 року відбулася XXIV Кіровоградська обласна звітно-виборна конференція профспілки працівників культури. Під час обговорення звіту голови Кіровоградського обкому профспілки працівників культури Кадук З.М. виступила директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Агапєєва Наталія Юріївна. Вона наголосила на важливості співпраці роботодавців з профспілковими органами та висунула ініціативу про проведення на рівні держави форуму із залученням Президента України, представників відповідних урядових структур, усіх тих, хто вирішує долю культури. Це дуже важливо в умовах децентралізації, підкреслила Наталія Юріївна.

d0578156 8af7 45bc b32b bce9ea75df1a

 

16 травня 2019 року о 11.00 в приміщенні благодійної організації "Благодійний фонд "Милосердний Самаритянин" з нагоди Дня Європи відбулося відкриття пересувної виставки "Наші земляки – визволителі Європи".

івівівів

 

Колектив Кіровоградського обласного краєзнавчого музею глибоко сумує та висловлює щирі співчуття рідним, близьким та колегам Юрія Петровича Богуцького – колишнього Міністра культури України, політика, академіка Національної академії мистецтв, професора, кандидата філософських наук, директора Інституту культурології, заслуженого діяча мистецтв і просто великої людини, фахівця галузі культури.

main picture

 

Навздогін до попередніх надходжень обласний краєзнавчий музей, поспіхом, доставив до своїх фондів ще 2 машини майбутніх експонатів. Серед них – буфет і секретер, етажерка, тумби і дзеркала, електричні та механічні прилади, інтер’єрні тканини і одяг, посуд, мала скульптура та велика кількість побутових дрібниць, аж до срібної каблучки. Із радістю від нових поповнень присутня і гіркота з обмеженістю площ, насамперед приміщень для попереднього перебування предметів, що надійшли, для проведення дезінфекції, яка стає більш відчутнішою і гострішою.

За безоплатну ж передачу щиро дякуємо новому другові музею та добродійниці пані Тетяні.

01

 

Нещодавно відбулося чергове поповнення етнографічної колекції Кіровоградського обласного краєзнавчого музею вишитими рушниками, переданими жителькою міста Кропивницького. Серед нових надходжень один  рушник вирізняється незвичністю та унікальністю.

У його верхньому ярусі зображено чоловіка-лицаря на коні із шаблею в руці, який перемагає змія (Юрій Змієборець), а у середньому ‒ вишито рік: «1954» та слово «ІРАТ.».

night mus

 

ПРОГРАМА

культурно-мистецької акції

«ЗІРКОВА НІЧ У КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ»

у рамках Міжнародної акції «Ніч музеїв»

 

01

 

9  травня  2019  року  у  селі  Розумівка  відбувся   мітинг,  приурочений  до  Дня  перемоги  над  нацизмом  у Другій світовій  війні. Захід    проводили  співробітники  історико-архітектурного заповідника  родини  Раєвських спільно  з  Розумівською  сільською  радою, народним  музеєм села  та  Будинком  культури. 

01

 

З нагоди Дня пам’яті та примирення, пам’яті жертв Другої світової війни науковці відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею вирішили створити виставку «Ваш подвиг – наша пам’ять», відкриття котрої відбудеться 10 – го травня 2019 року у приміщенні   Кіровоградського обласного госпіталю для ветеранів війни.

01

 

8 травня 2019 року в приміщенні Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Чижевського відбувся захід, присвячений Дню пам’яті та примирення та 74-й річниці капітуляції нацистської Німеччини.

IMG 0007

 

З перших років Незалежності у обласному краєзнавчому музеї зберігається артефакт, який тільки зараз, у часи доступності до нової інформації та розгалуженим інтернет-ресурсам, набув справжньої історичної цінності. Мова йде про особисту військову печатку «Господар 4-го пішого Запорожського полковника Богуна полку», історія якої припадає на початковий період Директорії Української Народної Республіки (листопад 1918 – листопад 1920). До речі, на першому етапі це державне утворення, разом із Симоном Петлюрою, очолював і наш земляк Володимир Винниченко, а основна маса подібних предметів сьогодні зберігається у приватних колекціях.

для анонса

 

П’ятий благодійний книжковий аукціон має на меті збір коштів на створення меморіальної дошки для вшанування пам’яті історика і краєзнавця з Кропивницького Петра Кизименка, а також популяризацію творів відомих українських письменників та місцевих авторів.

для анонса

 

9  травня  2019  року  в  селі  Розумівка  відбудеться   мітинг,  приурочений  до  Дня  Перемоги  над  нацизмом  у Другій світовій  війні. Захід  буде  проведено  працівниками  заповідника  родини  Раєвських спільно  з  Розумівською  сільською  радою, народним  музеєм   та  будинком  культури. Розпочнеться  захід  у  центрі  села  Розумівка  біля  пам’ятника  воїнам Другої  Світової  війни.

01

 

7 травня 2019 року в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори», присвяченої Дню пам’яті та примирення.

для анонса

 

7 травня 2019 року о 14.00 в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація виставки «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори», присвяченої Дню пам’яті та примирення.

01

 

26 квітня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї продовжилися заходи до свята Пасхи «ВЕЛИКОДНЄ ДИВО – ПИСАНКА».

Цього дня до музею завітали учні НВО «ЛШ ДНЗ «Вікторія-П».

01

 

25 та 26 квітня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбулися заходи «У пам’яті народній», присвячені Дню пам’яті і примирення8 травня та Дню перемоги над нацизмом – 9 травня.

01

 

Наближається ще одне 26 квітня…

Саме у цей день 1986 року «вогонь Чорнобиля» опалив землю і душі мільйонів українців. Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності тисяч наших земляків.

01

 

25 квітня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація та майстер-клас «ВЕЛИКОДНЄ ДИВО – ПИСАНКА».

для анонса

 

25 квітня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація та майстер-клас «ВЕЛИКОДНЄ ДИВО – ПИСАНКА».

01

 

23 квітня 2019 року у приміщенні відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «Час екологічної свідомості», присвячений Дню довкілля та Міжнародному Дню Матері-Землі.

для анонса

 

25 квітня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід «У пам’яті народній», присвячений Дню пам’яті і примирення - 8 травня та Дню перемоги над нацизмом – 9 травня.

для анонса

 

23 квітня 2019 року у приміщенні відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбудеться захід «Час екологічної свідомості», присвячений до Дня довкілля та Міжнародного дня Матері-Землі.

01

 

3 квітня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні» присвячений Міжнародному дню театру.

01

 

29 березня 2019 року у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відбувся захід з нагоди Міжнародного дня театру та    205-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

01

 

Сьогодні, 29 березня, напередодні весняних канікул, в гості до Кіровоградського обласного краєзнавчого музею завітали учні молодших класів навчально-виховного об’єднання «Вікторія-П».

01

 

Щороку, 21 березня та 22 березня світова спільнота відзначає два свята – Міжнародний день лісу та Всесвітній день води.

29 березня 2019 року, з нагоди цих свят, відбулася зустріч наукового співробітника відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Світлани Саванчук з учнями четвертого класу НВО ЗОШ № 24.

для анонса

 

3 квітня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбудеться захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні», присвячений Міжнародному дню театру.

Цього дня гостями дому корифея стануть учасники аматорського драматичного колективу «Відродження» Карлівської філії Соколівського Центрального сільського будинку культури Кропивницького району Кіровоградської області (керівник Надія Бережна).

для анонса

 

21 березня 2019 року о 14.15 у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбудеться бесіда «Завершення визволення Кіровоградщини від німецько-фашистських військ у березні 1944 року».

01

 

19 березня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї проведено консультацію-практикум для директорів музеїв музеїв-юридичних осіб області з питань проведення звірення наявності предметів і матеріалів науково-допоміжного фонду в музейних закладах області. Метою проведення даного зібрання було обговорення алгоритму звірення науково-допоміжного фонду, практичної сторони даного процесу.

01

 

18 березня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї проведено захід з презентацією інформаційно-просвітницької, контрпропагандистської  виставки «Донбас: переPROчитання образу», підготовленої Українським інститутом національної пам'яті спільно з Національним музеєм історії України.

01

 

10–12 березня 2019 р. співробітники музею історії українського хореографічного мистецтва з робочим візитом відвідали місто Львів. Завідуюча музею історії українського хореографічного мистецтва
Чонтай О.М. та старший науковий співробітник Конобрицька Я.В. мали на меті привітати з 55-річчям колектив заслуженого ансамблю народного танцю України «Юність», який розвиває та популяризує українське народне хореографічне мистецтво.

01

 

Сьогодні, 15 березня 2019 року, в гості до Кіровоградського обласного краєзнавчого музею завітали учні молодших класів навчально-виховного об’єднання «Вікторія-П». Враховуючи вік та дитяче світосприйняття,  директор обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Агапєєва Наталія Юріївна та завідувач відділу природи Слюсаренко Вікторія Анатоліївна провели захоплюючу «музейну подорож» відділами історії та природи.

01

 

14 березня 2019 р. в рамках проведення заходів з нагоди святкування 80-річчя утворення Кіровоградської області у приміщенні обласного Центру народної творчості відбулося відкриття виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Майстри «Дивосвіту» - ювілею області».

01

 

14 березня 2019 року о 14.00 в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття інформаційно-просвітницької, контрпропагандистської виставки "Донбас: переPROчитання образу". Звідки з’явилася назва «Донбас» і чому сучасні українські історики називають її «гібридною»? Коли почався опис цього регіону України та світу як прорадянського та проросійського? Та наскільки «культ праці, день шахтаря, земля терору» – про реальний Донбас? Відповіді на це українські історики знайшли в архівах. Багато фотографій і документів, представлених на виставці, публікуються вперше.

для анонса

 

14 березня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відкривається інформаційно-просвітницька, контрпропагандистська  виставка «Донбас: переPROчитання образу», підготовлена Українським інститутом національної пам'яті спільно з Національним музеєм історії України.

    01

 

     11 березня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід «Мотиви весни» що був присвячений Міжнародному дню прав жінок і миру.